Умови отримання держпідтримки

Умови отримання держпідтримки

Якщо ви збираєтеся купити напівпричепи, трали, самоскиди та іншу сільськогосподарську або будівельну техніку з компенсацією від держави, вам буде цікава нижченаведена інформація. В даний час існує декілька програм держпідтримки приватного бізнесу відповідно до українського законодавства.

Що ж необхідно пам’ятати? Як придбати техніку або обладнання і при цьому по можливості заощадити власні кошти?

Розглянемо все по порядку.

Обмеження суми державної підтримки для однієї особи

Починаючи з 2021 року в силу вступила нова норма Податкового кодексу, згідно з якою фінансова допомога з держбюджету в «одні руки» обмежується. Що мається на увазі? Держава може надати вам, як госсуб’єкту, фінансову підтримку, яка в сумі не перевищуватиме 10000 розмірів мінімальної заробітної плати. Іншими словами, всі заявники можуть розраховувати на загальну суму компенсацій приблизно в 60 мільйонів гривень.

Багато це чи мало? Варто розуміти, що 60 мільйонів – це лише частина всього проекту державної підтримки, в якому передбачено кілька статей витрат. В цілому весь проект держпідтримки «оцінюється» в півмільярда гривень.

Борги і банкрутство

Отримати допомогу від держави зможуть лише ті суб’єкти господарювання, які не мають незакритих і непогашених боргів, а також не перебувають в статусі банкрута.

Виходячи з ключових підпунктів проекту держпідтримки, отримати фінансову компенсацію зможуть агропромислові суб’єкти господарювання. Це можуть бути юридичні та фізичні особи з різною юридично-правовою формою і формою власності.

Щоб розраховувати на відшкодування витрат на покупку техніки, сільськогосподарські підприємства або фермери не повинні перебувати в стані ліквідації. На них не повинні бути заведені справи про банкрутство. Крім того, не повинно бути заборгованостей перед держбюджетом України (допускається прострочення до 6 місяців).

Заступник міністра зазначає, що заявники не отримуватимуть будь-які довідки та не будуть надавати їх до відповідних органів для отримання держпідтримки. Вся необхідна інформація про фізичну чи юридичну особу перевіряється на державному рівні з відповідних джерел (податкова і так далі).

Виникають різні ситуації, в тому числі і «форс-мажор», коли підприємство змушене «залазити» в борги для покриття витрат на ту ж зарплату. Подібні випадки не будуть винятком для будь-якого претендента на держдопомогу. Якщо хочете претендувати на держпідтримку, вам доведеться повністю виплатити всі борги державі.

Пропорційність державної підтримки при ліміті коштів в бюджеті – важливий момент програми. Що мається на увазі під поняттям пропорційності? Припустимо чотири претенденти подали заявки на допомогу по 400 тисяч, але в бюджеті всього залишилося 100 тисяч гривень. У такому випадку кожен отримає всього по 25 тисяч.

Компенсація при покупці тралів, напівпричепів, самоскидів

Хто зможе претендувати на отримання держпідтримки? Відповідно до прийнятого закону, це може бути юридична або фізична особа, зайняте підприємницькою діяльністю. Основний рід їх діяльності – сільське господарство, при цьому претендент може як особисто займатися виробництвом продукції, так і виконувати необхідні послуги з транспортування, зберігання, переробки.

Питома вага вироблених або перевезених, або перероблених товарів повинен становити мінімум 75% від всього обсягу прибутку. При цьому ви повинні займатися подібною діяльністю не менше 12 податкових періодів поспіль (або 12 календарних місяців).

Розмір компенсації

Державна допомога може становити 25% загальної вартості техніки. Таким чином можна купити трал, напівпричіп, самоскид, комбайн. Трактор або будь-яке інше обладнання. Загальний список техніки і обладнання, яке бере участь в проекті, можна побачити на офіційному сайті Міністерства економіки.

Чи існують обмеження на максимальний розмір держпідтримки?

На даний момент розмір компенсації не може перевищувати 10 тисяч мінімальних зарплат протягом 12 календарних місяців. На даний момент максимальний обсяг держпідтримки при купівлі техніки і обладнання становить 60 мільйонів гривень.

На що можна витратити держпідтримку?

Кошти з бюджету можна буде витратити на придбання нової вітчизняної техніки і обладнання. Зміст проекту полягає у частковій компенсації витрат покупця на придбання техніки, яка була виготовлена безпосередньо в Україні.

Як отримати держпідтримку

Основні вимоги до претендентів на отримання компенсації:

  • не бути банкрутом;
  • не перебувати в стадії ліквідації;
  • не мати боргів і прострочених податкових виплат на 1 число місяця, коли ви розраховуєте отримати держпідтримку.

Для отримання часткової компенсації витрат на покупку напівпричепа, трала, самоскида і іншої вітчизняної техніки слід вивчити список устаткування, при придбанні якого можна розраховувати на державну підтримку.

Заходимо на офіційний сайт Міністерства економіки, вибираємо відповідну техніку або обладнання, уточнюємо виробника або постачальника. Далі ви купуєте все необхідне через уповноважений банк.

В цей же банк необхідно надати і деякі документи, серед яких:

  • копія платіжного поручительства або інший фінансовий документ про оплату;
  • акт прийому-передачі купленої вами продукції;
  • документи про держреєстрацію напівпричепа, трала, самоскида або будь-якої іншої машини (в разі, коли техніка повинна бути зареєстрована в обов’язковому порядку).

Загальна форма заяви, що дозволяє розраховувати на держпідтримку, може змінюватися. Для уточнення подібних питань слід звертатися на офіційний сайт Міністерства економіки.

Уповноважені фінансові установи, через які виконується оплата за техніку та обладнання, ведуть реєстр фізичних і юридичних осіб, які здійснили покупку. Щомісяця до 10 числа ця інформація подається в цифровому та паперовому вигляді в Міністерство економіки, яке надає відповідну форму реєстру.

Чим займається Міністерство економіки

Після того, як банки надали всю необхідну інформації за реєстрами, Міністерство економіки:

  • Щомісяця складає список суб’єктів підприємницької діяльності, які розраховують на отримання держпідтримки. Перелік направляється в Державну податкову службу, представники якої перевіряють, наскільки відповідає той чи інший претендент прийнятим критеріям. Також виконується перевірка техніки і обладнання на предмет того, що вони зроблені і поставлені вітчизняними компаніями.
  • Після отримання інформації з ДПС, яка надходить протягом одного тижня, список претендентів на отримання держпідтримки, як правило, скорочується. Заявники, які не відповідали критеріям або мали борги, або були банкрутами не можуть отримувати компенсацію. На офіційному сайті з’являється новий список затверджених осіб, які отримають державну підтримку.
  • Щомісяця до 25 числа (в грудні до 20 числа) між фінансовими установами, подававшими реєстр клієнтів в Міністерство економіки, розподіляються грошові компенсації в пропорційному обсязі.

Самі засоби для компенсації витрат покупців вітчизняної техніки і обладнання Міністерство економіки бере зі спеціального рахунку, який відкрито в Казначействі. Банки, які отримали ці кошти від Мінекономіки, в термін не більше 3 робочих днів переводять їх на рахунки осіб, які виконали покупку техніки або обладнання.

Суми компенсації прописуються при цьому в реєстрі. Протягом наступних 5 робочих днів банки ставлять до відома Міністерство економіки про проведені виплати.

Зворотний дзвінок
Введіть свій номер телефону і незабаром наш менеджер зв'яжется з Вами