Фарбування спецтехніки в Україні

Фарбування тралів, напівпричепів, спецтехніки в Україні
Після процедури очищення і підготовки поверхні необхідно пофарбувати. Процедура фарбування не відрізняється особливою складністю, якщо вам необхідно, наприклад, зачистити невеликий скол або заново зафарбувати місця з появою в процесі експлуатації подряпинами і вм’ятинами.

Якщо має місце необхідність фарбування конструкції цілком, без спеціального обладнання і особливих умов не обійтися. У звичайному гаражі досить складно пофарбувати причіп, напівпричіп або трал по всій поверхні після дробеструйной обробки.

Для цього необхідно скористатися послугами професіоналів компанії Транс-Авто-Д, які мають всі необхідні навички і досвід в даній області. Процес фарбування досить складний в технологічному плані, при цьому необхідна особлива ретельність і уважність для максимального захисту від корозійних процесів.
У компанії Транс-Авто-Д можна замовити обробку і фарбування самих габаритних і складних конструкцій. Напівпричепи і причепи, трали та рами – для майстрів своєї справи не існує нерозв’язних задач. Використовуючи високоякісні витратні матеріали та сучасне малярське обладнання відомих брендів, можна гарантувати позитивний результат в плані якісної і надійної захисту поверхонь від будь-якого зовнішнього впливу.

Як відбувається фарбування спецтехніки

Будь-яка поверхня повинна бути попередньо оброблена пескоструем або дробеструйной очищенням. Після цієї процедури з поверхні видаляється іржа, бруд, старі шари покриття аж до «голого» металу.
На чистий метал наносять антикорозійне покриття, потім виконуються такі етапи, як:

 • сушка і повне знежирення поверхонь, на які буде наноситися фарба;
 • грунтовка поверхні і фінальна забарвлення.

Після фарбування конструкції можуть додатково оброблятися спеціальними тонуючими складами.

Фахівці компанії Транс-Авто-Д виконують процедури з очищення і фарбування будь-якої складності, працюючи з технікою будь-яких модифікацій, різновидів і габаритів. Експерти підбирають тільки найефективніші витратні матеріали для гарантованого якісного результату.

Обробка, очищення і фарбування виконується в самі стислі терміни. Вартість наданих послуг визначається обсягом і складністю робіт, поточним станом конструкції, необхідністю використання додаткових методик для якісної очистки.

Зчеплення і розчеплення тягача з напівпричепом

Міцна, грамотна і якісна зчіпка автопоїзда забезпечується перевіреним і надійним з’єднанням двох його основних елементів – автомобільного тягача і напівпричепа. Зчіпка і розчеплення – дві найважливіші процедури, які проводяться перед початком і закінченням робіт, а також при зміні напівпричепа.
Виконувати ці процедури повинен досвідчений професіонал, який пройшов необхідний інструктаж і має всі необхідні навички і знання, включаючи теорію і практику.
Якщо зчіпка або розчеплення буде виконана невірно, цілком можуть виникнути такі проблеми, як:

 • аварійні ситуації під час руху (зажадають уваги керівника підприємства і своєчасного усунення поломок);
 • нещасні випадки (зажадають надання необхідної допомоги, виклику медичної бригади лікарів, відповідних служб – ДАІ, МНС і так далі);
 • пожежі, розливи технічних рідин, втрата герметичності цистерн, розсипання вантажу по дорозі (вимагають залучення спеціальної техніки та обладнання).

Безпека і надійність зчіпки і розчеплення напівпричепів і тягачів забезпечується строгим дотриманням всіх вимог, норм і стандартів. Тільки в цьому випадку можна гарантувати доставку вантажу з точки А в точку В без будь-яких пригод.

Виконання робіт – загальні вимоги

Для виконання процедури зчіпки водій або його напарник повинен керуватися спеціальними інструкціями і документацією, які містять такі відомості:

 • рекомендації та поради щодо підготовки до виконання процедур;
 • вимоги до осіб, що здійснюють процедури;
 • забезпечення безпечної роботи;
 • інша інформація.

Співробітники, зайняті на таких заходах, повинні пройти відповідний інструктаж. Вони читають інструкції та документацію, після чого розписуються у відповідному документі.

Вимоги до виконавця

Всі операції, пов’язані з експлуатацією, ремонтом і обслуговуванням вантажних транспортних пристроїв, скоюються особами, які досягли 18 років і навчені безпечним методиками виконання робіт. Обов’язковою умовою є проходження вступного, первинного або повторного інструктажу.
Зчіпка і розчеплення – важливі процедури, які вимагають уваги і концентрації виконавця. Необхідна наявність рукавичок, захисного комбінезона, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту. Крім того, буде потрібно строго дотримуватися всі кроки і етапи.

З чого починається робота

Будь-які заходи повинні починатися з оцінки справності:

 • автопричепи;
 • автомобільного тягача;
 • використовуваних пристосувань, обладнання, автоінструментів.

При виявленні будь-яких проблем і неполадок слід негайно сповістити відповідальна особа і приступити до їх усунення (виконати ремонт або обслуговування ходової, гальмівної системи, рульового управління, світлової сигналізації і так далі).

Вимоги до місця проведення процедури

Перед тим, як виконати зчеплення / розчеплення, потрібно виставити автотягач і напівпричіп на рівну поверхню. При цьому поздовжні осі на них повинні співпасти. Напівпричіп загальмовується стоянковим гальмом, під його колеса підкладаються упори. Дишло без підтримуючих пружин повинно бути встановлено на спеціальну опору.
Перевіряються всі сполучні шланги, система електропроводки (всі дроти необхідно прибрати і закріпити), закриваються і фіксуються борту напівпричепа.
Тягач під’їжджає заднім ходом до напівпричіпа, при цьому необхідно переконатися, що в небезпечній зоні немає сторонніх. Знаходиться між тягачем і причепом можна тільки після постановки тягача на гальмо стоянки і вимикання двигуна. Важіль КПП ставиться в положення «нейтрал».

Виконання зчіпки

Процедура включає в себе:

 • виконання регулювання сідельно-зчіпного механізму (перевірка на наявність пошкоджень, мастило при необхідності, установка в сцепочное положення);
 • перевірка напівпричепа (огляд ланцюжка шкворня, фіксація вантажу, постановка на гальмо стоянки);
 • правильна постановка автотягача;
 • регулювання висоти зчіпки, виставлення сідла і шкворня по одній осі;
 • підключення пневматичної системи;
 • перевірка працездатності гальмівної системи (при заглушеному двигуні);
 • під’єднання електричної системи і електроніки, перевірка роботи фар, поворотників;
 • підняття і фіксація лап опори.

Зчеплення і розчеплення в ідеалі проводять дві людини, проте в особливих ситуаціях, коли немає інших варіантів, ця процедура може виконуватися і силами тільки одного водія.
Дуже важливо безпосередньо перед виїздом автопоїзда провести оцінку його стану. Необхідно перевірити повітряний тиск, тиск масла, працездатність звукових і світлових сигналів. Також перевіряється робота омивача, гальмівної системи, електрика. Обов’язкова наявність аптечки і вогнегасника.
Необхідно оцінити стан коліс і протектора, перевірити надійність сідельно-шкворневої зчіпки. Не забудьте очистити і протерти від бруду фари, ліхтарі і поворотники.

Проведення розчеплення

Процедура розчеплення проводиться в зворотному порядку. Для цього тягач та напівпричіп виставляються на відповідну рівну площадку, після чого виконуються наступні заходи:

 • постановка напівпричепа на гальмо стоянки;
 • опускання ковзанок, підняття напівпричепа до моменту повного зняття навантаження з сідла;
 • закривання роз’єднувальних кранів;
 • від’єднання електричних проводів і кабелів, систем пневматики;
 • включення заднього світла на автотягач;
 • проворачивание запобіжника саморасцепкі (важіль переводиться в крайнє переднє положення до упору);
 • тягач рівномірно рухається вперед.

Пам’ятайте, що тільки грамотне і правильне виконання робіт по зчепленні і розчеплення гарантує безпеку і довговічність експлуатації будь-якого транспортного засобу. Всі регламентні процедури повинні виконуватися точно і коректно, не можна пропускати жодного пункту інструкції.
В обов’язковому порядку необхідно виконувати регулярний технічний огляд із заміною робочих рідин і зношених елементів. Подібні процедури повинні виконуватися «автоматично» – з часом вони стануть звичкою і не викликатимуть жодних складнощів.

Трали для негабаритних та важких вантажів

Українська виробничо-транспортна компанія Транс-Авто-Д є виробником спеціальних тралів для перевезення негабаритних вантажів. Модельний ряд напівпричепів, що випускаються під брендом TAD, дозволяє задовольнити будь-які потреби конкретного автопідприємства, що займається транспортуванням специфічних вантажів, сільськогосподарської техніки, промисловості. Але, перш, варто познайомитися з основними видами тралів для перевезення негабаритів.

Презентація компанії Транс-Авто-Д

Загальна класифікація тралів

За своєю конструкцією, все трали для перевезення негабариту діляться на низькорамні і моделі з високою рамою. Велика частина проектованих і випускаються напівпричепів представлена ​​низькорамними моделями. Вельми низьке розташування вантажної платформи дозволяє знизити центр ваги перевезеного великогабаритного промоборудованія, будівельних або дорожніх машин. Це можуть бути турбіни, трансформатори, екскаватори, грейдери, катки і так далі.
Однак, малий кліренс не дозволяє використовувати Низькорамний трал на пересіченій місцевості, сільських і грунтових дорогах. В цьому випадку, застосовується високорамную конструкцію зі збільшеним дорожнім просвітом, яка може мати посилену підвіску, всюдихідну високопрофільні гуму і гальмівну систему в морозостійкому виконанні.
Все низько- і високорамние конструкції можуть випускатися:

 • в традиційному виконанні, які передбачають заїзд ззаду;
 • з переднім заїздом, для транспортування важко керованої і особливо важкої техніки;
 • з розсовує платформою.

Крім цього, кожен вид цієї спецтехніки відрізняється деякими особливостями конструкції, які спрощують перевезення негабаритів.

Напівпричіп з заїздом ззаду

У початковому варіанті, традиційні трали для негабаритів створювалися для навантаження об’ємного промоборудованія за допомогою кранів. Але, зі збільшенням потужності і, відповідно, маси сельскохоз- і будтехніки, виникла і необхідність в її транспортуванні на значні відстані. Самостійне переміщення колісних тракторів або комбайнів, з огляду на нецільову експлуатацію підвіски і двигуна, важко було назвати економічно виправданим заходом. Тому, напівпричепи стали оснащувати відкидними трапами, що мають гідравлічний або механічний привід, що істотно спрощувало навантаження самохідних машин.
Справжньою революцією, в еволюційному розвитку платформ з низькою рамою, стала поява в 1953 році повертати (керованих) осей для негабаритних напівпричепів, створених компанією з Нідерландів Nooteboom. Саме класична схема, з заднім в’їздом, була використана в моделях Trailer, наділених низькою рамою, полунізкорамних тралах Jumbo і високорамних напівпричепах Mega, що випускаються під брендом TAD.

Відео

Українська спецтехніка цього типу виділяється:

 • рамами, виконаними зі спеціальної конструкційної, стали;
 • вузлами з нержавійки;
 • комплектуючими імпортного виробництва, що включають електронну начинку, осі і систему гальмування;
 • рифленням поверхні вантажної платформи, а також спеціальними заглибленнями під колеса перевезених машин, що забезпечують їх стійкість;
 • рифленими апарелями, які спрощують заїзд;
 • варіативністю осей і підвіски, можливість присутності поворотних осей.

В процесі виробництва напівпричепів, здійснюється постійний контроль якості, що включає і повну дефектоскопію відповідальних вузлів.

Трал з переднім заїздом

Якщо апарель традиційного трала може стати непереборною перешкодою для багатьох видом машин, то напівпричіп з швидко від’єднується тягачем, відсікає гусаком і системою зниження рівня передньої частини платформи дозволяє без проблем вантажити важку і габаритну техніку в обмеженому просторі будмайданчиків. Саме низькорамні трали з заїздом спереду можна успішно для транспортування більшості видів будівельної гусеничної і важкої колісної техніки.
В каталозі виробничо-транспортного підприємства Транс-Авто-Д такі напівпричепи представлені моделями Classic і TUR, здатними перевозити вантажі, масою від 20 до 70 тонн.

Відео

Напівпричепи розсувні

Потрібно відзначити, що при незмінній довжині вантажної платформи традиційного трала, його можливості, при транспортуванні негабаритів, можуть бути істотно обмежені. Тому, якщо автотранспортне підприємство обслуговує кілька будівельних і виробничих компаній, вимушена утримувати кілька низькорамних напівпричепів різної довжини. Рішенням проблеми може стати придбання трала з розсувними платформою, здатного замінити кілька разноразмерних моделей.
Телескопічна платформа може розсуватися, з фіксованим кроком, до вельми значної довжини. Фіксація секції в розсунутому стані забезпечується надійними пневматичними замками. Довжину платформи можна змінювати під розміри неподільних вантажів, попереджаючи, таким чином, їх осьові зміщення, при транспортуванні. Крім довгомірних конструкцій, на повністю розсунутому платформі можна перевезти і відразу кілька одиниць техніки або, наприклад, пару модульних побутівок.
Компанія Транс-Авто-Д випускає високорамние телескопічні трейлери, моделі Telescop, здатні подовжуватися з 20 до 56 метрів, перевозячи, при цьому, вантаж, масою до 60 тонн.

Навантаження техніки на трал

Зворотний дзвінок
Введіть свій номер телефону і незабаром наш менеджер зв'яжется з Вами